BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Merginos pasmerktos?

Prieš porą mėnesių ėmiausi vieno socialinio projektėlio. Idėja gimė labai spontaniškai, tiesiog diskutuojant su draugais apie tai, kad vaikinai visuomenėje turi daugiau teisių, galimybių ir gauna visko daugiau nei merginos. Prisiminiau vienos žurnalistės skundą, kad jos, turinčios aukščiausius balus, nepriėmė į žurnalistikos studijas tais metais vien dėl to, kad jie norėjo priimti vaikiną, na ir kas, kad prasčiau besimokantį. Taigi, nusprendžiau įsitikinti, ar vaikinai tikrai yra geriau vertinami. Projektą baigiu ir esu apstulbinta rezultatų. O dabar, išsamiau.
Viename puslapyje, kur galima nemokamai rašyti savo tinklaraštį (toliau blogą) susikūriau du naujus vartotojus. Vienas - žavi, paprasta, studijuojanti mergina. Kitas - žavus, šmaikštus ir anaiptol nepaprastas vaikinas, neseniai baigęs studijas. Abiejų profesija ta pati, abu rašo įdomius straipsnius beveik tokiomis pat temomis, yra įžvalgūs, sarkastiški ir atrodo, kad turėtų turėti daug skaitytojų. Tačiau… Mergina, nors ir rašė įžvalgius ir įdomius straipsnius aktualiomis temomis, sulaukdavo vos kelių skaitytojų. Vaikinas rašė lygiai tokiu pat stiliumi, lygiai tomis pačiomis temomis, o skaitytojai pas jį plūdo šimtais. Keli jo įrašai pateko į blogų dešimtukus arba vis dar tupi skaitomiausių blogų sąraše. Merginos įrašus pakomentuodavo vos vienas kitas prašalaitis, o ties vaikinuko įrašais puikavos po kelias dešimtis komentarų. Daug panelių jam rašė privačias žinutes su siūlymais susipažinti artimiau, o tuo tarpu mergina, negavo nei vienos žinutės. Pasistengusi net sugebėjau savo herojų įtraukti į tikrą internetinį meilės romaną ir suradau jam merginą.
Faktai akivaizdūs.
Nenoriu nuliūdinti merginų, kurios stengiasi rašydamos straipsnius ar tiesmukus dienos išgyvenimus, nenoriu nuliūdinti ir tų, kurios gviešiasi žurnalistės karjeros, tiesiog labai liūdna, kad mūsų skurdžioje visuomenėje visada laimi vaikinai.

Patiko (87)

Rodyk draugams

komentarai (22) | “Merginos pasmerktos?”

 1.   Apo rašo:

  Va čia straipsnis, vertas dėmesio :>
  Dedu trylika pliusų!

 2.   memu rašo:

  nevisad laimi vaikinai, tiesiog merginoms reikia daugiau ideti jegu, mums retai kad buna kasnors padeta ant lekstutes, o dalykai kurie padeda vaikinam trukdo mums.., pvz isvaizda ir mitai jei esi garzi tai esi kvaila, ir t.t…, o daugiausei blogo tikriausei padaro pacios merginos kurios daznai vaikinus vertina geriau nei merginas…, retai kada mergina kovoja uz mergina.., bet seip +1

 3.   Miga rašo:

  Tai jau dabar panelės net ir pačios siūlosi? Dievaži… Įtariu, kad kaltos socialogų kalbos, jog vyrų Lietuvoje mažiau ir yra tikimybė, kad visos nusibaigsim kaip senmergės :) Sakyčiau, tų pačių vyrų gudriai sumanyta ir užsakyta propoganda :D

 4.   teardrop rašo:

  Karti tiesa;[ Nors ne visada taip buna, bet labai daznai. Gaila, kad praktiskai nieko negalima pakeisti.

 5.   Sunrise rašo:

  Tu šitoj svetainėj čia taip sukurei?

 6.   svajokle07 rašo:

  Tiesa, teko ir pačiai tai patirti įvairiose gyvenimo situacijose…
  Patiko. :)

 7.   thewallflower rašo:

  Šaunuolė, labai patiko. +1

 8.   booga rašo:

  Sunrise, ne, ne šitoje. Kūriau http://blog.lrytas.lt/

 9.   bios rašo:

  Pradedam nuo pradžių… Vis dėlto vien tik žurnalistės skundas, nėra įrodymas, jog situacija iš tiesų yra tokia. Mano nuomonė, tai gandas ar tiesiog nesusipratimas, galbūt ir korupcijos atvejis (Nors galima būtu ginčytis… ilgai… nes nežinome tikrų faktų, neturime, kuom remtis…)

  Kas dėl projekto - tikrai įdomu ir originalu. +1.

  Statistika: Blog’us rašo x5 daugiau merginų, nei vaikinų (tik 1 vaikinas iš 5 rašo blog’ą).
  Ką tuom noriu pasakyti: populiarumas priklauso ne nuo rašymo kokybės (remiantis tavo duomenimis, ji buvo lygi) ir ne nuo lyties… Populiarumas priklauso nuo rinkos norų. Tikrai atsiprašau už reklamą, bet tinkamas paveikslėlis kaip pvz: http://www.demotyvacija.lt/ta-zino-ir-apple-1245319.html

  Remiantis ta pačia statistika, darome išvadą, tavąjam tyrimuj: keleto vaikinų, esančių tarp daugybės merginų, populiarumas blog’e išauga. Į juos tuomet kreipiama daugiau dėmesio, nei į paprastą/eilinę (nes galbūt ir kitų merginų sugebėjimai buvo panašūs: šmaikšti, įdomiai rašanti…) merginą tame pačiame blog’e (jei vaikinu skaičiaus santykis tame pačiame blog’e, kaip minėjau - 1:5).

  Tai logiškai paaiškintų, kodėl vaikinas buvo populiaresnis. :)

  Manau, jei būtum atlikusi tyrimą, kurio sąlygos butu: blog’e yra 1 mergina 10-čiai vaikinų… Tuomet merginos populiarumas būtų daug didesnis.

  Esmė: populiarumas priklauso nuo publikos, kurioje bandai išpopuliarėti. Sėkmės taisyklė: norint išpopuliarėti, reikia atsižvelgti į rinkos norus.. (Šiuo metu tai būtų vaikino dėmesys ;D)

  Ar “vaikinai visuomenėje turi daugiau teisių, galimybių ir gauna visko daugiau nei merginos” ?
  Teisės, galimybes ir tt. yra lygios (kaip vaikinas, vertinu ir sprendžiu objektyviai).
  Neturiu įrodymu.
  Tiesiog galiu pateikti analogišką situaciją, kuomet merginos turėtų daugiau teisių, galimybių:
  1. Greitkelis - vairuotojas(vyras (heteroseksualus)) - tranzuojanti mergina . Kiek šansų, jog vairuotojas pavežės merginą?
  2. Greitkelis - vairuotojas - tranzuojantis vaikinas. Kiek šansų …?
  Galima imti ir kitokių pavyzdžių, be manau supratai ;D
  Taigi, viskas tiesiog priklauso nuo situacijos, kurioje atsiduri.

  Kodėl vaikinai kartais laimi?(nepateiksiu situacijos kaip pvz.)
  Tai remiasi į socialinius santykius… Vaikinai dažniausiai yra drąsesni, “naglesni”. Juk toks šiuolaikinis jų stereotipas, į kurį jie bando lygiuotis? Tai iš dalies ir nulemia jų sėkmę…
  Kaip sakoma: “Naglumas - antra laimė” ;D

 10.   booga rašo:

  bios, ačiū už konstruktyvų komentarą :) Neimponuoju, kad merginos pasaulio nuskriaustos, galų gale, juk gyvename matriarchalinėje visuomenėje xD Tik pateikiu kelis faktus, kad, pagrįsčiau savo tyrimą ir, deja, šiuo metu mano nuomonė būtent tokia. Tiesą sakai, svarbu situacija :)

 11.   bios rašo:

  Nežinau ar skaitei visą mano komentarą, bet būtų gerai, jei ir tu pagrįstum savo nuomonę argumentuotai :)

  Ir vis viena nesuprantu, kodėl ji liko tokia pat: “mūsų skurdžioje visuomenėje visada laimi vaikinai” ? :)
  Juk parašiau argumentus, kodėl tyrimo duomenys buvo klaidingi, netikslūs… :)

 12.   ll2loml rašo:

  Pacituosiu: “Tiesiog galiu pateikti analogišką situaciją, kuomet merginos turėtų daugiau teisių, galimybių:
  1. Greitkelis - vairuotojas(vyras (heteroseksualus)) - tranzuojanti mergina . Kiek šansų, jog vairuotojas pavežės merginą?
  2. Greitkelis - vairuotojas - tranzuojantis vaikinas. Kiek šansų …?
  Galima imti ir kitokių pavyzdžių, be manau supratai ;D”

  Mano nuomonė:
  1.Greitkelis - vairuotojas(vyras (heteroseksualus)) - tranzuojanti mergina . Kiek šansų, kad tranzuojanti mergina liks išprievartauta? ;D
  2.Greitkelis - vairuotojas - tranzuojantis vaikinas. Kiek šansų, kad vaikinas iš heteroseksualaus vairuotojo ar netgi moters sulauks to paties? ;DD

  Tai merginos šitoje situacijoje tikrai turi daugiau teisių ir galimybių, dažniau už vaikinus laimi ir t.t.? ;D
  Man regis čia ir vėl nugali suformuotas modelis, kad vyrai jaučiasi pranašesni už moteris, gali elgtis patriarchatiškai :)

 13.   bios rašo:

  Čia jau priklauso nuo vairuotojo asmenybės ir kt. faktorių. Aš ėmiau paprastą situaciją (be nepaprastų mūsų visuomenės iškrypimų ;D). O jei nebeiškraipytume situacijos - vyras į moterį atkreiptų daugiau dėmesio, nei tiesiog į paprastą vaikiną kelyje…

  Nei viena lytis neturi daugiau šansų ar galimybių viskas priklauso nuo: 1) Asmenybės tipo(bendravimo įgudžiai ir kt) 2) Susiklosčiusios situacijos.

 14.   ll2loml rašo:

  O tada KODĖL vyras į moterį atkreiptų daugiau dėmesio, nei į vaikiną? ;D Juk čia vėlgi, rodoma ne pagarba moteriai, kaip asmenybei, o trauka priešingai lyčiai, įgimti instinktai… ;D

 15.   bios rašo:

  Tai o apie ką aš visą laiką ir kalbėjau? :D

  Vat tai ir įtakojo tavo tyrimo rezultatus :D (vyru santykis tyrime 1:5)
  Dabar paimkit kitą situacija.
  1 moteris, Tu, tarp 5 vyrų ;D Kas susilauks daugiau dėmesio? Eilinis vyras ar viena mergina?

 16.   deathblow rašo:

  įdomus tyrimas ir įdomūs komentarai.

 17.   bios rašo:

  Atsiprašau, tu vyras turbūt ;D

 18.   bios rašo:

  Tyrimas tai tikrai įdomus, beto turbūt boogai užtruko daug laiko… :)

 19.   Merfis rašo:

  Ką čia bepakomentuosi…
  Naxuj. Zaibys. Ir axujet, blet.

 20.   mingass rašo:

  Num netiesa, kad laimi tiktai vaikinai. Tiesiog vaikinams tinka vieni budai kaip isgarseti, o vaikinams kiti. Zurnalistikoje tas pats. Cia galbut kalti idealai, kokius zmones turi galvoje.

 21.   hada rašo:

  Patiko, nors iš tiesų visai nepatiko ;D

 22.   831 rašo:

  As pritariu visam siam dalykui, bet supranti jog visa tai taip vyksta del to jog , dauguma bernu ( tikrai dauguma ) iesko paneliu kurios butu lengviau prieinamos, o tokiu fainu paneliu kaip tu ar Apo , iesko tikrai normaliu vaikinu kurie tikrai yra ” gardus kasnelis ” , todel tos merginos dazniausiai ir skaito tokius blogus kur raso tikrai idomiai daug zmoniu ir tarp ju vaikinai, todel ir paraso komentara del to jog joms tai idomu ir tikrai pradeda rasyti komentarus ir ” Kibinti ” , o va dauguma vaikinu gal paraso vos kelis komentarus panom , dalis tu vaikinu iesko ” nuotykiu ” (gal) , o kita dalis yra butent ta kur ” raso idomiai ” blogus , i kuriuos dazniausiai uzsuka paneles pasiskaityti ir pasidalinti mintymis.

  O siaip tokiu straipsiu internete tikrai yra labau daug, pamenu kai skaiciau BBC viena irasa apie darbadavi ir t.t. , zodziu ten buvo paaiskinama jog kai kurie ” darbdaviai ” bijo isileisti moterys i darba nes tie darbadaviai iskelia savo ” ego ” , nors as tikrai zinau jog dauguma ‘ moteru ‘ yra daug kartu darbstesnes darbe negu vyrai , ir siaip gaila jog daug kur ju teises yra pazeidziamos arba atsizvelgiama ne taip kaip turetu.

Rašyk komentarą